BİLDİRİM

YASAL BİLDİRİM

Adli Tıp Kurumunun internet sitesi üzerinden verilecek hizmetlerden yararlanma, erişim ile ilgili kişilerin kendileri ve reşit olmayan ve/veya vesayet altında bulundurduğu kişiler üzerinde ,Adli Tıp kurumunun cezai, idari, yasal ve hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır. Kişilerin kendisi ve velisi konumundaki bireylerin Adli tıp kurumunun internet sayfasını kullanması esnasındaki sorumlukları onlara aittir.

Adli Tıp Kurumunun internet sitesi üzerinder vermiş olduğu hizmetlerinin kullanılması sırasında kişilerin ve kurumların karşılaşabileceği teknik aksaklıklardan (cihaz, hat ve iletişim vb.) ötürü hizmeti alınamamasından, Adli tıp Kurumu sorumlu tutulamaz. Adli Tıp Kurumu, internet sitesinde yayınladığı hizmetler ve bu hizmetleri oluşturan uygulamalar, sayfalar, bilgiler, görsel ve yazısal içerikler üzerinden değişiklik yapma ve teknik sorunlardan ötürü, hizmetleri geçici olarak durdurma hakkına sahiptir.

Adli Tıp Kurumunun internet sitesi üzerinde bulunana iletişim, başvuru, interaktif hizmetler vb. amaçlı hazırlanmış olan form alanlarını dolduran özel yada tüzel kişiler vermiş oldukları bilgilerin doğruluğunu taahüt eder. Yanlış verilmiş bilgilerden dolayı istenen hizmeti alınamamasından, kayıplardan ve gecikmelerden Adli Tıp Kurumu sorumlu tutulamaz.

Adli Tıp Kurumunun internet sitesine veya internet üzerinden vermiş olduğu hizmetlere yönelik zarar verme amaçlı yapılan tüm işlemler (bilgisayar korsanlığı, virüs vb.) hukuka aykırı işlem statüsündedir. Bu ve benzeri amaçla gerçekleştirilen işlemler için güvenliği sağlamak amacıyla Adli Tıp Kurumu bağlantı kayıtlarını tutmakta serbesttir. Adli Tıp Kurumunun internet sitesinin hizmetlerin engellemeye yönelik işlemlersırasında tutulan kayıtlar mahkemede delil hükmünde olup söz konusu kayıtlar geçerli sayılacaktır.